Na Stínadla! Sparťané zavítají do Teplic

Po senzačním skalpu třetího celku tabulky se Kolínští opět vydají k venkovnímu utkání. Netradičně v neděli zamíří do Teplic, od 11 hodin na Stínadlech změří síly s místním rezervním týmem. Utkání bude možné sledovat online prostřednictvím Tvcom.cz.

Tepličtí jsou aktuálně na posledním místě, ovšem na jaře se výsledkově zvedli a ztráta na předposlední Přepeře už není taková. Na kontě mají Skláři 13 bodů, Přepeře 16. Rezerva ligového mužstva zahájila jarní část velecennou remízou 2:2 s Chlumcem nad Cidlinou. Ve druhém jarním kole byli Tepličtí na svého soupeře krátcí, v Brozanech padli 3:2. Naposledy se ale dočkali vítězství. Českou Lípu přehráli jasně 3:0. Na koho si dát pozor? Pokud do hry zasáhnou, tak určitě na hráče s ligovými starty. Na stoperu Soufiane Drame, v útočné fázi pak na Michala Bílka, Petra Hronka, Jakuba Křišťana nebo Jakuba Urbance. Střelecky se nejvíc daří Dominikovi Procházkovi (3).

Kolíňáci zažili poněkud dieslový start jarní fáze. Na úvod padli Živanicím 4:1, ovšem další zápasy měly zlepšující se tendenci. Z České Lípy přivezli remízu 1:1 a naposledy v Borkách obrali fantasticky Baník Most-Souš, když se premiérově trefil Beránek a o triumfu rozhodl svým 10. gólem v sezoně Veselý. Právě Veselý je zřejmě největším postrachem soupeřových obran, mezi soutěžními kanonýry zaujímá druhé místo za Žežulkou, na kterého ztrácí jeden jediný gól. Vědět o sobě dala i zimní posila Petr Rybička. Osmadvacetiletý útočník s ligovými zkušenostmi z Hradce Králové a druholigovými z Opavy nebo Chrudimi otevřel svůj účet v kolínském dresu v České Lípě. Kolín je nyní na 8. místě s 23 body, skóre 29:32 a bilancí 5-8-5.

Bilance vzájemných zápasů je jako na houpačce. Mnohdy stačí jediný gól, jindy je z toho kanonáda. Z celkem odehraných 7 utkání vyšly Kolínští vítězně pouze dvakrát. Třikrát braly 3 body Teplice, dvakrát utkání skončilo smírně, včetně toho posledního. Tepličtí v Kolíně vybojovali remízu 1:1, za Kolín vyrovnal zkraje druhého poločasu Veselý.