Sparťané vyrazí na Baník. V sobotu odpoledne hostují v Mostě

Ve třetím kole České fotbalové ligy zavítají Kolíňáci do Souše, části města Mostu. Souboj loňských nováčků soutěže proběhne v sobotu 19. srpna od 15 hodin. Utkání můžete sledovat online prostřednictvím tvcom.cz.

Kolínští zažívají velmi dobrý vstup do nové sezony. V prvním zápase soutěže porazili doma nováčka z České Lípy rozdílem 3:0, následně v MOL Cupu dokázali postoupit do druhého kola přes Nový Bydžov. Na to samozřejmě budou chtít navázat i v následujících kolech. I nadále se však budou muset obejít bez loňského nejlepšího střelce soutěže Jiřího Sodomy. Pravděpodobně by mělo jít o absenci na zhruba další 2-3 týdny. Zastoupit ho mohou jiní hráči. V posledním domácím zápase se hned dvěma góly blýskl odchovanec Dominik Veselý. Po jednom odehraném zápase jsou Kolínští na 6. místě a mají k dobru odložený zápas v Živanicích.

Mostecký tým vstoupil do sezony také velmi dobře. V prvních dvou zápasech soutěže nasbírali 4 body za remízu s Pardubicemi a triumf s Živanicemi. Kromě toho se mu také podařilo postoupit v domácím poháru, v prvním kole přehrál divizní Neratovice v poměru 1:0. V další fázi je čeká ligová návštěva. Mostečtí změří své síly s prvoligovými Pardubicemi. Prozatím se střelecky ukázali Novotný a Vobecký, oba mají na svém třetiligovém kontě jeden zásah. V MOL Cupu byl hrdinou Krukowski. Aktuálně Mostu patří páté místo.

V minulé sezoně se zápasy značně lišily. Nejprve Kolínští na svém stadionu v Borkách smetli mužstvo z Ústeckého kraje drtivě 6:0, gólově zazářili Jirka Sodoma, Míra Routek, Jirka Vondráček, Pavel Čapek, Ondra Soběslav a Dominik Veselý. Následná jarní odveta vyzněla lépe pro Mostecké. Kolíňáci hráli dlouho v deseti bez vyloučeného Venci Milce. Nakonec padli 3:0. Jak dopadne v pořadí třetí vzájemný zápas? Sledujte v sobotu 19. srpna od 15 hodin!