Skalp třetího! Pálili Beránek a Veselý

Třetí zápas vyšel kolínským fotbalistům na výbornou. Doma přehráli třetí tým tabulky Baník Most-Souš 2:1. Premiérovou trefu v černobílé i České fotbalové lize vstřelil David Beránek, svým desátým gólem v sezoně pak rozhodl o vítězství Kolíňanů Dominik Veselý.

Kolínští potřebovali vyhrát a od začátku k zápasu přistupovali velmi zodpovědně. Poučili jsme se v přístupu, v ničem jiném. Ti kluci jsou fotbaloví dost,“ říká trenér František Douděra. Hned v úvodu zápasu se do šance dostal Šnajdr. Další minuty ale žádnou větší brankovou příležitost nenabídly. Až ve 20. minutě musel domácí Myška čelit vážnějšímu zakončení hostů. Vedení se ale přece jen do konce poločasu ujali domácí. Minutu před odchodem do šaten vypálil odražený balon do mostecko-soušské sítě David Beránek – 1:0. První gól v černobílém dresu, zároveň v celé České fotbalové lize.

Za ty 3 zápasy to byl nejlepší výkon. Zaplatpánbůh za Živanice a každým zápasem jdeme nahoru. Před zápasem jsme si říkali, že nevyhrajeme ničím jiným, než že budeme mít touhu, víru a výzvu toho, abysme tady makali. Kluci vědí, že to bolí a bolelo je to fyzicky, ale tři body jsou doma,“ říká Douděra.

Druhý poločas se na obrazu téměř nezměnil. Hosté se však dostali blízko k vyrovnání po třech minutách, horký balon z kopačky Novotného ale Myška zkrotil. Srovnat krok se Západočechům podařilo v 63. minutě. Po standardce vyrovnal hlavou na 1:1 právě Jindřich Novotný. Ten se hnal ke stržení skóre na stranu jeho týmu o šest minut později. Brejkovou situaci zachránil znovu připravený gólman Kolína, obrana pak míč uklidila do bezpečí. A tak znovu zaúřadovali Kolínští. Po rychlém útoku nováček Tsopa sklepl míč pro nejlepšího střelce Kolína Dominika Veselého, který – jak už je zvykem – nabídnutou šanci využil nejlépe, jak mohl – 2:1. Andrii Tsopa zaznamenal první bod v kolínském dresu, Dominik Veselý se d dostal na dostřel lídra střelců Žežulku. „Ještě pořád rozhodně na čem pracovat. Tím, že budeme mít fyzicky víc a víc namakáno, tak ta hra přijde. Fotbalovost tým učit nemusíme,“ povídá trenér mužstva.

Čtyři minuty na to mohli hosté vrátit remízový stav. Několikrát odražený míč se dostal až na střídajícího Kubeše, jenže z těžké situace vypálil jen mimo domácí bránu. Kolíňáci si tak zapsali první tříbodové vítězství pod vedením Františka Douděry a jeho asistenta Daniela Paška. Aktuálně je Kolín na 8. místě s 23 body a náskokem 1 bodu na Liberec.. Za týden se Kolínští představí na teplických Stínadlech. „I když jsou Teplice poslední, určitě nebudou hrát tak, že jsou poslední. Jedeme tam bodovat, každý zápas chceme tři body,“ uzavírá Douděra.