Kolín početní výhodu nevyužil. S Pardubicemi remizoval 1:1

První listopadová sobota nabídla souboj osmého Kolína se čtrnáctými Pardubicemi. Kolínští vedli zásluhou střelce Veselého 1:0. Více než půl hodinu navíc hráli v početní výhodě, jenže dobře fyzicky a rychlostně vybavení Východočeši zabrali a v poslední desetiminutovce srovnali krok, Brdička srovnal na 1:1.

Kolínští vstoupili do utkání aktivněji a během úvodních deseti minut se propracovali do dvou zakončení, jenže obě zamířila vysoko nad pardubickou bránu. Na to hosté zareagovali rychlým brejkem, po němž míč skončil v kolínské síti. Otevření střeleckého účtu však zamezil asistent sudí se zdviženým praporkem. Utkání tak i nadále pokračovalo za bezbrankového stavu. „Začali jsme tak, jak jsme chtěli, bylo všechno v pořádku. Drželi jsme postavení a nepustili jsme je do ničeho, neměli rozehrávku a de facto první poločas hru kontrolovali,“ komentuje trenér Vasil Boev.

Vůbec poprvé otestoval pozornost brankáře Šmída domácí Čapek. Míč ze standardky zakroutil přímo jeho náručí. Radovat se Kolínští mohli ve 27. minutě. Trýzna hlavou prodloužil míč z autového vhazování za sebe, odkud ho skluzem prodral do hostující sítě Dominik Veselý, druhý nejlepší střelec soutěže. Čtyři minuty na to byl blízko skórování i Čapek, na zadní tyči balon ale netrefil ideálně a poslal ho vedle tyče.

Hosté o sobě dali vědět deset minut před koncem. Brychnáč položil Tůmu na zem, obešel ho, jenže tahal míč tak dlouho, že si ztížil úhel a v podstatě prázdnou bránu přestřelil. Minutu po něm pálil mimo i Machů a první poločas tak skončil jednobrankovým náskokem domácích.

Druhou polovinu začali lépe Pardubáci. „V poločase jsem hráčům říkal, že rozhodne druhý poločas a že bude strašně těžký. Mladí hráči se na takovémto terénu přizpůsobí lépe, navíc mají lépe natrénováno,“ povídá Boev. Ihned v první minutě to zkoušel Mareš. Tři minuty na to se do brejku dostal Brdička, jehož střelu Tůma vyrazil jen k dobíhajícímu Mareš, ten naštěstí bránu netrefil. Kolínští se ve druhé půli nemohli dostat do hry. K tomu jim mohlo pomoci vyloučení hostujícího Panduly v 62. minutě. Jenže se tak nestalo. „Soupeř hrál v desíti a měli jsme držet balón. Místo toho se hrálo nahoru dolu, to byla voda na mlýn pro Pardubice. To oni chtějí hrát, protože jsou mladí, rychlí a nebezpeční,“ říká Boev. Pardubičtí i v početní nevýhodě hráli aktivní fotbal. Hra nahoru dolu Kolínu příliš nesvědčila a hosté bývali všude dříve.

V poslední dvacetiminutovce navíc Východočeši Kolínu zatápěli čím dál víc. V 74. minutě po dalším brejku musel zasahovat Tůma, ani tentokrát se hosté z dorážky neprosadili. Na druhé straně Kolín na třikrát nepropálil hostujícího brankáře nebo gólman Pardubic předvedl bravurní zákrok proti razantní pumelici Vonráčka.

Pardubické rezervě se přece jen podařilo srovnat krok. V 83. minutě se napřáhl z rohu pokutového území Brdička a technickou zatočenou střelou srovnal na 1:1. Kolín se po inkasovaném gólu pokoušel ještě utkání strhnout na svou stranu, jenže přes defenzivu svého soupeře se prosadit nedokázal. „Jsem neskutečně naštvaný. Pozitivní je, že jsme neprohráli, ale vítězství by bylo suprové,“ říká lodivod Kolína. Z posledního domácího zápasu tak Kolínští berou jeden bod a za týden uzavřou podzimní část České fotbalové ligy utkáním v Brozanech. „Remíza je zbytečná, dva body by se hodily. Co jsme ale ztratili, musíme nahnat v Brozanech,“ hlásá Boev.

„Jsem neskutečně naštvaný. Začali jsme tak, jak jsme chtěli, bylo všechno v pořádku. Drželi jsme postavení a nepustili jsme je do ničeho, neměli rozehrávku a de facto první poločas hru kontrolovali. Občas jsme ztratili míč uprostřed hřiště a dostávali se do brejku. Říkal jsem, že budou rozhodovat standardní situace. My dali góla z autu.

„V poločase jsem hráčům říkal, že rozhodne druhý poločas a že bude strašně těžký. Mladí hráči se na takovémto terénu přizpůsobí lépe, navíc mají lépe natrénováno. My úplně vypadli z role, začátek půle jsme absolutně nezvládli. Soupeř hrál v desíti a měli jsme držet balón, na hráče jsem řval, aby drželi balón. Místo toho se hrálo nahoru dolu, to byla voda na mlýn pro Pardubice. To oni chtějí hrát, protože jsou mladí, rychlí a nebezpeční. Ještě jsme dostali gól ze standardky gól na 1:1, až pak jsme začali hrát, ale to už bylo pozdě.

„Sice je pozitivní, že jsme neprohráli, ale vyhrát by bylo suprový. Pořád je to dobrý. Sere mě druhej poločas, ještě jsem jim říkal, jak to mají hrát a i když jim to neřeknu, zkušení hráči to musejí vědět. Takticky jsme to nezvládli. „Musíme hrát a budeme chtít vyhrát. Každý chceme vyhrát. Tam ty výsledky jsou, remíza je teda zbytečná. Ty dva body by se do tabulky hodily, ale co jsme ztratili, musíme nahnat v Brozanech.

STATISTIKY

Branky: Veselý – Brdička.
Rozhodčí: Nenadál – Fojtík, Klír.
ŽK: Čapek, Soběslav, Jaroš – Pandula.
ČK: Pandula.
Diváci: 130.

Fotogalerie: jackfoto.cz | Foto: Jan Kobzáň

SK Sparta Kolín: Tůma – Štancl, Neuberg, Soběslav, Hakl – Milec – Trýzna (60′ Jaroš), Čapek (86′ Snížek), Vondráček, Breda – Veselý.

FK Pardubice B: Šmíd – Mareš, Tecl, Koukola, Kurka, Jarkovský (K) (74′ Vencl), Machů, Pandula, Sedláček (82′ Hanč), Brychnáč (66′ Miláček), Brdička.