V sobotu boj s posledním. Do Borků přijede Benešov

Dvacáté šesté kolo České fotbalové ligy přivede do Kolína aktuálně poslední celek tabulky, jehož barvy hájí třeba i exligový a exkolínský (v rámci hostování v roce 2006) Štěpán Kacafírek. Sobotní utkání s Benešovem začne v 10:30, přijďte Kolíňáky podpořit!

Minulé kolo Kolínští sehráli na horké půdě Žižkova. Přestože domácím velmi dlouhou dobu vzdorovali a především v prvním poločase mohli skórovat a ujmout se vedení, Viktoriáni udeřili ve druhém poločase a Kolínští odjeli z venkovního hřiště už pošesté v řadě bez bodu. S Benešovem se však střetnou doma v Borkách, kde mají naopak senzační bilanci. V jarní části tady ještě nepoznali přemožitele a k dorovnání žižkovské série (12 domácích výher v řadě) už jim chybí pouze jedna. I přes venkovní nezdary se kolínští fotbalisté drží na čtvrté pozici s náskokem jednoho bodu na dotírající Chlumec nad Cidlinou, na třetí Brozany zase ztrácejí tři body. Střelecky se nejvíce daří Jiřímu Sodomovi. Vítěz (společně s Františkem Haklem) nedávného mezinárodního turnaje v Baku s českou reprezentací nastřílel v aktuálním ligovém ročníku šestnáct gólů. S nimi je společně s Davidem Černým (Ústí n. L.) na děleném druhém místě, střelcům prozatím kraluje Ladislav Vopat (Velvary, 17 gólů).

Na druhé straně Benešov, nováček skupiny B. V minulé sezoně působil ve skupině A, ve které si v konečném pořadí vybojoval jedenácté místo s náskokem osmnácti bodů na sestupující Rakovník. Letos je však v pozici právě na sestupové příčce. S dvaceti získanými body je na posledním místě, navíc jen na předposlední Pardubice ztrácí pět bodů. Přesto je jarní část o poznání lepší než podzim. Na jaře Benešované získali z devíti zápasů jedenáct bodů (na podzim ze stejného počtu zápasů – pět bodů). Remizovali s Mladou Boleslaví a ve veledůležitém zápase s Pardubicemi, porazit pak dokázali Ústí nad Labem, Živanice a Jablonec B. Mimo jiných mužstvo na jarní část posílil i Štěpán Kacafírek. Exligista, který si v roce 2003 a poté v sezoně 2007/08 zahrál v Kolíně v rámci hostování.

V mistrovských zápasech se mužstvo Kolína s tím benešovským střetlo třikrát. Dvakrát ve třetiligové sezoně 2015/16. Tenkrát Kolínští nepoznali vítězství, nejprve padli v Kolíně 1:0 a v odvetě i venku v poměru 4:1. První vítězství oslavili na podzim, když díky gólu Daniela Jaroše v Benešově vybojovali hubenou výhru 1:0. Jak tomu bude nyní? Přijďte se podívat v sobotu 13. května, utkání začíná v 10:30!