Skórující obránci i čtvrté domácí čisté konto v řadě. Kolín skolil béčko Liberce

Kolíňáci v rámci 26. kola hostili v Borkách rezervní tým Slovanu Liberec. Proti oslabenému soupeři si s chutí zastříleli, dvakrát se prosadili Rybička a Soběslav, jeden gól přidal Hakl. Navíc už po čtvrté v řadě udrželi na svém hřišti čisté konto, Liberec porazili jednoznačně 5:0 a v tabulce jsou šestí.

Kolín znovu potřeboval dát zapomenout na venkovní porážku. Úvodní vteřinky zápasu tomu však nenasvědčovaly, už ve druhé minutě si hosté vydobyli první rohový kop a Tůma si musel připsat první zákrok. S přibývajícími minutami však Kolíňáci otočili hru ve svůj prospěch. V patnácté minutě prošla pěkná kolmice na Veselého, liberecký Musil ale včasným přesunem zamezil otevření skóre. Na první gól zápasu se nakonec nemuselo dlouho čekat. O pět minut později Čapek našel z rohu přesně hlavu Ondřeje Soběslava, který míč vyslal přímo ke spodu přední tyče – 1:0.

„Ještě nám stupínek chybí k tomu, abychom vyhrávali venku, ale chtěli jsme vyhrát doma a byli jsme na to dobře připravený. Kluci šlapali tak, jak jsme chtěli,“ hodnotí trenér František Douděra.

Hosté se k ohrožení dostali dvě minuty na to, Kočka ale svůj pokus vyslal vysoko nad Tůmovu bránu. To bylo vše, co Liberečtí stihli v kompletní sestavě. Ve dvacáté třetí minutě totiž po zákroku na Hakla uviděl z rukou nekompromisního sudí červenou kartu kapitán Hadaščok a Severočeši museli čelit více než hodině hry v početní nevýhodě. „Do té doby jsme hráli skvěle, ale byl to určitě zlomový moment. Oni pak odpadli a my skvěle s energií šli, napadli a chtěli jsme dát góly,“ říká trenér Douděra. Domácí ještě více přitlačili na pilu. Ve třicáté páté minutě využili vysokého presinku, konkrétně Hakl překvapil Musila, obral ho o míč v bezprostřední blízkosti liberecké branky a zvýšil na 2:0. Liberecká ofenziva o sobě dala vědět znovu o dvě minuty později, Lexa ale stejně jako jeho předchůdce bránu netrefil.

Krajní obránci musejí podporovat útok, oba góly padly po rohu a kluci byli tam, kde měli být. V tomhle nastavení, když budou chtít jezdit dopřed a dozadu, dopadnou všechny ty zápasy pro nás pozitivně,“ tvrdí Douděra.

Ani ve druhém poločase se místní diváci nenudili. Po deseti minutách druhé části hry se domácí radovali znovu. Čapek znovu našel hlavu Soběslava, který se opět nemýlil – 3:0. Domácí se nenechali ukolébat. V šedesáté čtvrté minutě znovu měnili skóre. Tentokrát využil centru ze standardky Petr Rybička – 4:0. „Myslím, že je to rozdílový hráč, o tom se nemusíme bavit. Byl ale zraněný a musíme mu dát čas, aby se vrátil tam, kde má být,“ povídá kolínský trenér. Gólové hody domácí završili v sedmdesáté sedmé minutě. Urputný Hakl znovu vybojoval míč u brankové čáry, tentokrát ale našel ještě Rybičku před zcela odkrytou bránou – 5:0. Tůma musel být ve střehu ještě deset minut před koncem, kdy eliminoval hlavičkový pokus Libereckých. Pochvala pro celý tým, ale ten pro mě začíná od gólmana a Tůmič má teď neuvěřitelnou fazónu, čímž nesnižuji ostatní hráče“ povídá Douděra.

Tůma se o čisté konto připravit nenechal, připsal si už čtvrté v řadě na domácím hřišti. Aktuálně se Kolínští nacházejí na šestém místě se ziskem třiceti šesti bodů. V následujícím kole vyrazí do ambiciózního Ústí nad Labem, které je na třetím místě. Navíc naposledy padlo v Zápech. „Bylo by dobré odněkud přivézt tři body. Pátek je ideální, o jeden trénink v týdnu méně, víc nás to bude bavit. Bude krásná atmosféra a kvalitní soupeř. Když budeme hrát v tomhle nastavení, nebojím se žádného soupeře doma ani venku. Bude to zase jenom o nás,“ hlásá Douděra.

STATISTIKY

Branky: 2x Soběslav, 2x Rybička, Hakl.
Rozhodčí: Matějček – Hlaváček, Holakovská.
ŽK: Lexa (LIB).

ČK: Hadaščok (LIB)
Diváci: 140.

Fotogalerie: jackfoto.cz | foto: Jan Kobzáň

SK Sparta Kolín: Tůma – Hakl, Soběslav, Milec, Šnajdr, Snížek (70′ Jaroš), Čapek, Vondráček (K), Tsopa (70′ Koděra), Veselý, Rybička.

FC Slovan Liberec B: Musil – Hadaščok (K), Hudák (85′ Šolc), Chidera (46′ Kuľha), Kočka, Lexa (76’Bartoš), Lupoměský (66′ Málek), Michal, Netušil, Winkler (66′ Horňáček), Wydrzynski.