K poslednímu venkovnímu zápasu pojedeme do Náchoda

O předposlední říjnové sobotě sehrají kolínští fotbalisté své předposlední utkání podzimní části. Zajíždí na půdu čtrnáctého Náchoda, se kterým se na stadionu v Náchodě Bělovsi utkají od 14:30.

FK NÁCHOD

Náš předposlední soupeř podzimu si asi přesezonní očekávání maloval trochu jinak. Minulý rok ztratili Náchodští pouze jedno jediné utkání, a to v Nymburce, jinak předváděli pěknou jízdu. Po osmi zápasech ztráceli na vedoucí Kolín pouhé dva body a patřila jim tak druhá příčka. Letos se jim ale vůbec nedaří. Před sezonou by kdekdo očekával, že Náchod bude patřit do skupiny v boji o postup. Opak je ale pravdou. Mužstvo ze severovýchodu Čech je pouhé tři body od sestupového místa. S jedenácti body je na čtrnáctém místě, přičemž má shodný počet bodů s patnáctou Kutnou Horou.

Z odehraných třinácti zápasů dokázali náchodští fotbalisté zvítězit pouze třikrát, a to s Tochovicemi, Kosmony a Dvorem Králové. Alespoň bod vytěžili z duelů s Kutnou Horou a Letohradem. Zbylá utkání (s Horkami n. J., Trutnovem, Čáslaví, Hlinskem, Libiší, Vysokým Mýtem, Benátkami n. J. a Velkými Hamry) prohráli, navíc ze spousty zápasů odešli i bez vstřelené branky. Mají tak skóre 11:28. V prvním kole MOL Cupu narazili na druholigovou Chrudim a ani tu nepřekvipili. Po prohře 0:2 z poháru vypadli.

SPARTA KOLÍN

Na straně Kolína aktuálně panuje naprosté nadšení. Kolíňáci se totiž po třinácti odehraných zápasech dostali do čela tabulky pro divizní skupinu C. Využili totiž několika zaváhání Vysokého Mýta, které naposledy pouze remizoval v Benátkách nad Jizerou 1:1. Kolínu přispěla i fantastická šňůra, neprohráli už jedenáct zápasů v řadě! Naposledy si Kolínští v Borkách smlsli na Letohradu, kterému nasázeli šest branek (6:2) a po utkání mohli slavit skok na první místo. Po několika zápasech dotáhli původní sedmibodovou ztrátu a nyní mají jeden bod náskok.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Podívejme se na posledních sedmnáct střetnutí těchto klubů. První z nich, v říjnu 2003, skončil nerozhodně 1:1. Remízové stavy navíc v těchto zápasech nejsou výjimečné, smírně jich skončilo hned sedm. V sezonách 2010/11 a 2011/12 navíc třikrát v řadě. Co se tříbodových vítězství týká, Kolínští mají mírnější převahu. Naplno bodovali šestkrát, Náchodští čtyřikrát. Dosud poslední duel, z listopadu 2019, patřil Náchodu, který zvítězil 3:1. Jak tedy dopadne vzájemný zápas s pořadovým číslem osmnáct? To se dozvíme už tuto sobotu, výkop proběhne ve 14:30.

Napsat komentář

70 − = 61