Ilustrační

Týmy vyšly střelecky naprázdno, Kolín v Mostě remizoval

Vzájemné zápasy s Mostem slibovali střeleckou podívanou. Opak byl však pravdou. Náznaky a šance na obou stranách zůstaly nevyužity a mužstva se po remíze 0:0 musela smířit s pouhým bodem. „Hra neměla takové tempo, jaké obvykle mívá a bylo to spíše čekání na chybu,“ říká stoper Ondřej Soběslav. Hráčům nepomáhalo ani parné počasí.

Jako první se do šance propracovali Kolínští, jenže chyběla přesná finální přihrávka. V deváté minutě naopak musel být ve střehu kolínský Tůma, nečekaný střílený centr směřovaný k pravé tyči dokázal jednou rukou vyrazit. Během první čtvrthodiny hry byli mírně aktivnější domácí. Pak začali přebírat otěže Kolíňáci. V 17. minutě mohl z rychlého brejku těžit Veselý, zasekávačka mu sice vyšla, střela ale zamířila jen nad břevno domácí brány. Minutu po něm to hlavou zkoušel Trýzna, ale rovněž bez gólového efektu. Mostečtí výrazněji zahrozili ve 28. minutě. Rychlý přechod se pokusil zastavit Štancl – který fauloval za žlutou kartu – ovšem útok domácích to jen zbrzdilo. Naštěstí pro Kolín, následná střela zamířila jen mimo Tůmovu bránu. Kolínští měli dost příležitostí, ovšem mnohdy je zradila špatná přihrávka. „Hrozně bolí, když jdeme dopředu a ztratíme míč ve fázi, kdy jsme roztažení a máme ho udržet,“ povídá Soběslav.

Druhý poločas otevřela razantní střela Baníku, ale ani ta cestu do sítě nenašla. Obraz hry ale pokračoval v nastoleném trendu z prvního dějství. „Dnes to extrémně bolelo. Musím ale kluky pochválit za bojovnost a obětavost,“ říká kolínská stoper. Tyto aspekty byly potřeba především při rychlých brejcích domácího mužstva. V 60. minutě to individuálně zkoušel Novotný, jenže až příliš zpomalil a po několika kličkách vypálil jen do bloku obránců. Dvacet minut před koncem byla také třeba obětavost, Štefko se dostal do velmi dobré pozice, jenže po tečované střele vytěžil jen roh. Podle Ondřeje Soběslava dnes Kolínu chybělo více klidu. „Tam nás v poslední době tlačí bota. Potřebujeme více klidu, hlavně v předfinálních a finálních fázích.“

Zkraje závěrečné patnáctiminutovky se zřejmě do největší šance zápasu dostal Štefko. Užuž kolínského brankáře položil na bok, jenže i tak v zakončení ztroskotal. Následnou střelu jeho spoluhráče dokázal téměř z brankové čáry vykopnout jeden z kolínských obránců. Poslední minuty byly na hřišti hodně hektické. „Nebudu se skrývat a řeknu to otevřeně, dnes nám soupeř v závěrečných minutách připomněl, jak se loni dokázal zachránit,“ říká bez skrupulí Soběslav. Domácí měli v samotném závěru příležitosti ze standardních situací, v šesté nastavené minutě ještě střílel Skurovec. Nikdo se prosadit nedokázal, a tak si týmy body rozdělily. „V 70. minutě bych asi tvrdil, že to je zklamání. Poté, co jsme se dostali pod tlak, asi převládá smír s výsledkem. Pořád je to bod z venku,“ tvrdí Soběslav.

Zároveň také oceňuje výkon svého spoluhráče, který se v poslední době potýká se zraněním. „Chtěl bych vyzdvihnout výkon Štáji (Martina Štancla, pozn. red.), protože šel do zápasu se sebezapřením a ukázal, jaký Katišťák se v něm skrývá. Skvělý výkon.“ Kolíňáky čeká příští týden domácí zápas, v němž budou 26. srpna hostit rezervní tým Teplic. Přijďte do Borků, přijďte na fotbal!

STATISTIKY

Rozhodčí: Baum – Kolátor, Krupka.
ŽK: Novák, Pátek – Štancl, Hakl, Veselý, Milec
Diváci:

SK Sparta Kolín: Tůma – Štancl (85′ Slavík), Soukup, Hakl, Veselý, Breda (90+2′ Koutský), Vondráček (K) (90+2′ Sodoma O.), Čapek (90+2′ Snížek), Trýzna (71′ Drobnyi), Milec, Soběslav.

FK Baník Most-Souš: Lichtenberg – Gluski, Novák, Novotný, Vobecký, Štefko, Bína (62′ Radba), Petržílka, Rjaska (76′ Skurovec), Pátek (K), Jacobovici (88′ Krukowski).