Sparta na Arsenal nevyzrála. Z utkání bere bod

Poprvé v jarní části vycestovali kolínští fotbalisté k venkovnímu utkání. V rámci 17. kola České fotbalové ligy narazili na Arsenal Českou Lípu. Přestože vedli zásluhou Petra Rybičky, domácí deset minut před koncem srovnali a z České Lípy Kolínští odjeli s bodovým ziskem.

Kolíňáci do utkání vstoupili s velkou vervou. V úvodních minutách zkoušeli svého soupeře překvapit centrovanými míči do vápna, jenže ani jeden brzkou branku nepřinesl. V 8. minutě se po krásné kombinaci dostal do samostatného úniku Šnajdr, ale v důležitém momentu přestřelil českolipskou bránu. Domácí se do utkání začali dostávat až od patnácté minuty. Hned z prvního pokusu orazítkovali břevno Myškovy brány.

Po půl hodině hry se do brejku dostal domácí Kazda, který přestřelil prázdnou bránu. Ani on skóre nepohnul, a i nadále utkání pokračovalo s bezbrankovým stavem. Ve 37. minutě domácí znovu zahrozili, hlavička po centru naštěstí pro Kolín skončila pouze na síti. Do úniku se hnal i tři minuty před koncem prvního dějství Breda, tomu však vystavil stopku dotírající obránce. V prvním poločase se tak místních 360 diváků branky nedočkalo.

„Když vedete a dostanete góla na konci, vždy to zamrzí. Dnes musíme být rádi i za bod, soupeř měl své velké šance. Nejvíc jsem spokojený s přístupem a chutí celého týmu,“ říká trenér František Douděra.

Druhá půle začala zhurta. Čtyři minuty po výkopu se octil zcela sám před Myškou Šimon. Mířidla mu selhala, vypálil vysoko nad kolínskou svatyni. A tak se gólové premiéry ujali Kolínští. V 55. minutě Rybička vystihl špatnou rozehrávku domácí obrany, pelášil na gólmana Arsenalu a podél něj uklidil míč k pravé tyči – 0:1. Domácí se ale nevzdali. Jedenáct minut před koncem řádné hrací doby hlavou překonal kolínského brankáře Šimon – 1:1. Pak už bylo na jednom, či druhém týmu, který vítězství urve v samém závěru. V 81. minutě pálil z dálky znovu Šimon, Myška připravený. V 88. minutě pak vedl útok stoper Soběslav, který našel Veselého. Ten z levé strany dával míč do malého vápna, kde tancoval na brankové čáře. Nikdo ho ale do sítě nedoklepl.

Utkání tak skončilo smírně 1:1. Kolín se prozatím posunul na 8. místo, jenže Liberec a Mladou Boleslav čekají zápasy 17. kola až v neděli. Za týden Kolínští hostí v Borkách Baník Most-Souš.

STATISTIKY

Branky: Šimon – Rybička.
Rozhodčí: Vojtěch – Vít, Bečvář.
ŽK: Filip, Kazda, Hajdo – Breda, Čapek.
Diváci: 365.

Fotogalerie: fkceskalipa.cz | Foto: Jaroslav Marek

SK Sparta Kolín: Myška – Beránek, Neuberg, Soběslav, Hakl – Milec – Šnajdr (90+3‘ Trýzna), Snížek, Vondráček (K), Čapek, Breda (70‘ Veselý) – Rybička (89‘ Tsopa).

Arsenal Česká Lípa: Novák – Pajkrt (62‘ Valenta), Vít (75‘ Kaňkovský) (87‘ Vardanian), Ješeta (46‘ Halbich), Kazda, Baláž, Hajdo, Filip (K), Šimon, Dvořák, Knejzlík.