Město Kolín nám předalo zrekonstruované kabiny

Kolínští mládežníci se konečně dočkali. Po dlouhých letech se podařilo zrealizovat vymodlenou rekonstrukci kabin u druhého hřiště. V úterý 27. června zástupci města, stavby a klubu slavnostně přestřihli pásku a budovu předali do správy našemu klubu.

V areálu Sparty Kolín se vrchní představitelé rekonstrukce sešli kolem čtvrté hodiny odpolední. Chystala se velká sláva. Po mnoha letech totiž ožily kabiny na bývalé Tatře, které město Kolín předávalo k užití našemu klubu. Před přestřižením slavnostní pásky se o doprovodný program postarala svým vystoupením roztleskávačka z kroužku Srdíčko Kolín pod záštitou kolínské 7. základní školy.

Následně se nůžek chopili starosta Michael Kašpar, místostarosta Michal Najbrt, místostarostka Iveta Mikšíková, investiční referent Václav Horák, ředitel Správy městských sportovišť Jan Širc, projektantka Zuzana Hádková a předseda klubu SK Sparta Kolín Vladimír Zeman. Společně přestřihli pásku a začala veřejná prohlídka vnitřních prostorů budovy. Ty obsahují čtyři kabiny, dvoje sprchy a záchody a sklad věcí. Uvnitř byl také připravený raut. „Vnímáme to jako první vlaštovku v budování nového, moderního areálu. Jsme opravdu moc rádi za vstřícnou spolupráci s městem. Chápeme, že to je běh na dlouhou trať,“ říká předseda klubu Vladimír Zeman.

SK Sparta Kolín děkuje městu Kolínu za vymodlenou rekonstrukci. Další projekty ke zvelebení areálu a zlepšení funkčnosti klubu se plánují a domlouvají.

Rekonstrukce budovy probíhala od října minulého roku do letošního března. Firma Stavmika musela v podstatě vytvořit kompletně novou budovu, z předchozí zůstaly pouze základy. Stavaři museli také zadělat například sklepní prostory, které v minulosti využívala hospoda.

Foto: Hana Morová