ČFL startuje! Jaro zahájíme doma se Živanicemi

První březnový víkend bude ve znamení začátku jarní fáze České fotbalové ligy. V úvodním kole přivítají kolínští fotbalisté v Borkách Sokol Živanice, aktuálně dvanáctý celek tabulky. Dorazte v sobotu 3. března na stadion, začínáme v 10:30.

Sobotní soupeř zažil po vcelku nevydařené podzimní části poměrně vydařenou zimní přípravu. Ze sedmi utkání padli pouze jednou – pražskému Motorletu – a hned v úvodu remizovali s Českými Budějovicemi U19. Další zápasy už ani jednou neztratili a postupně porazili Chlumec nad Cidlinou (2:1), Vysoké Mýto (4:0), Čáslav (3:2) a Havlíčkův Brod (3:0). Mužstvo pod vedením trenéra Jiřího Krejčí by jistě rádo navázalo na tyto výsledky i v jarní fázi České fotbalové ligy. Doposud totiž Živaničtí nasbírali jen čtrnáct bodů a s jednobodovým náskokem na předposledního okupují dvanácté místo v tabulce. Nutno ale říci, že případné vítězství by je mohlo posunout až na desáté místo. Střelecky mají jako hlavní zbraň 32letého Lukáše Kopeckého. Ten se v dosavadním průběhu soutěže prosadil šestkrát a je suverénně nejlepším střelcem týmu. Celková bilance týmu z Pardubicka je aktuálně 3-5-7 se skóre 19:21 (-2).

Kolíňáci vstoupili do zimní přípravy se změnou na lavičce. Vasila Boeva nahradil František Douděra, společně s jeho asistentem Danielem Paškem. Změnám se nevyhnul ani kádr. Do jarní části už nenaskočí Ondřej Sodoma, Martin Štancl, Ernest Babeshko a Georgiy Kamyshanov. Z hostování se také vrací zpět do Českého Brodu brankář Roman Přibyl. Opačným směrem zamířili Vojtěch Myška (FK Jablonec), Adam Beránek (FC Sellier&Bellot Vlašim) a Petr Rybička (FC Hradec Králové). Do kádru se vrátil i po necelých dvou letech David Koděra. V zimní přípravě se mužstvo Kolína střetlo se sedmi soupeři, z níž má bilanci 4-1-2. V soutěži je po zimní přestávce na devátém místě se ziskem devatenácti bodů a skóre 25:26.

Vzájemné zápasy je v tomto případě velmi vyrovnaná statistika. Z dosud odehraných devíti střetnutí vyšly vítězně Živanice pětkrát, včetně posledního utkání v první polovině sezony. Naopak čtyřikrát zvítězili Kolínští. Jak dopadne desátý souboj? Přijďte se přesvědčit do Borků! V sobotu startujeme v 10:30.