Kolín navázal na úspěch v poháru, zvítězil v Hlinsku

Čtyři dny od vítězství v prvním kole MOL Cupu zajížděli kolínští fotbalisté do Hlinska, kde nejen že chtěli potvrdit svou výhru v poháru, ale také urvat první vítězství v soutěži. Úkol splnili, v Hlinsku zvítězili 3:2! Gólový účet Kolína otevřel Valenta, následně se dvakrát trefil Sodoma.

Kolíňáci vstoupili do nové sezony vcelku rozpačitě. První dvě kola se jim nedařilo plně bodovat, ale následně překvapili v MOL Cupu, kde porazili 1:0 třetiligové Karlovy Vary. Ve třetím kole Divize už plný počet bodů získali, přestože inkasovali jako první. Už v 7. minutě obrana neuhlídala Jakuba Nevole, který zhruba z úrovně malého vápna překonal Kubáta. Na srovnání skóre ale stačilo Kolínu pouhých šest minut. Po rohovém kopu se ve 13. minutě prosadil Tomáš Valenta a vyrovnal na 1:1. Vedení kolínského celku zařídil v 17. minutě Jiří Sodoma, když si na polovině hřiště zpracoval míč, utekl s ním po levé straně a poté po zemi překonal domácího brankáře. Dalších branek se diváci dočkali až ve druhém poločase. V 63. minutě vystřihnul ve vápně parádní nůžky Tomáš Valenta, který tak poslal míč přímo na hlavu Jiřímu Sodomovi. Zkušený šutér si s takovou situací poradil na jedničku a připsal si tak druhý přesný zásah v utkání – 1:3. Zdánlivě rozhodnuté utkání domácí ještě zdramatizovali v 78. minutě. Přesný centr ve vápně uklidil do kolínské sítě hlavou Martin Hlouš. Další gól už do konce zápasu nepadl, Kolín tak bere všechny tři body.

Díky výhře na půdě Hlinska se Kolíňáci dostali na desáté místo v tabulce. Na druhé Velké Hamry aktuálně ztrácí tři body, na vedoucí Vysoké Mýto bodů pět. V dalším kole hostíme v neděli 22. srpna Spartu Kutná Hora. Rozhodně se přijďte podívat.