Dominik Veselý: Asi jsme si mysleli, že to půjde jako minulou sezonu

Kolínští fotbalisté jsou po podzimu devátí, zažili během první části ledasco. Zejména ve druhé polovině se herně i výsledkově zvedli. Velký podíl na tom měl i DOMINIK VESELÝ (28), který dosud vstřelil 9 branek. Navíc šlape na paty lídrovi z Velvar.

„Deváté místo bych úspěchem nenazval, ale věřím, že po zimní pauze se umístění v tabulce zlepší,“ začíná rozhovor kolínský útočník. V podzimní části se nejen on, ale celý tým musel popasovat s nestabilními výkony a také velkou dávkou smůly. Začali vítězně a Dominik se ukázal hned v prvním mači sezony. Na skalpu České Lípy v poměru 2:0 se podílel hned dvěma góly. Další kola jim ale pomalu lámala vaz. „Asi jsme si mysleli, že to půjde jako minulou sezonu. Přístup k zápasům nebyl tak agresivní, pak přišly tři prohry v řadě a nálada v týmu nebyla dobrá,“ popisuje start sezony. Všichni to chtěli zlomit, ale zkrátka to nešlo.

Po třech prohrách v řadě se to konečně povedlo. A Dominik Veselý byl jedním ze strůjců, jeho gól byl navíc vítězný. Na to navázal i v následujícím domácím zápase s Přepeřemi. Trefil se hned dvakrát, byl u vysokého vítězství a vyhoupl se mezi střelecké lídry soutěže. „Od kluků dostávám dobré přihrávky a pak už to jen musím proměnit, což se mi myslím docela dařilo,“ povídá kolínský odchovanec. Změnu přinesl i nový kouč Boev. „Změnila se intenzita, doba tréninků a styl hry v zápase,“ říká. Pak sparťanský útočník zažil čtyřzápasový půst. Ovšem do něho vložil něco, co v kariéře ještě neprožil. Do Kolína přijeli vršovičtí Klokani a s nimi dvoutisícová návštěva. I když utkání skončilo výrazným rozdílem, on sám si ho užil. „Bylo to naprosto skvělé! Přišli dva tisíce lidí, to se nám moc líbilo. Hrát v Kolíně před tolika lidmi se mi ještě nestalo. Chtěl bych poděkovat všem, kteří přišli.“

archiv hráče

Cíl byl poté jednoznačný – soustředit se na Českou fotbalovou ligu a ve zbývajících kolech uhrát nějaké ty body. A zápasy to byly dramatické. Dominik v nich byl nedílnou součástí kolínského kádru. Důvěru novému trenérovi oplatil nejlepším možným způsobem. Ve třech zápasech v řadě skóroval a nejenže se podílel na bodovém zisku svého týmu, ale také se držel v těsném závěsu za prozatímním králem střelců Žežulkou z Velvar. Chvíli byl ale také na prvním místě. „Myslím na to. Po každém zápase se dívám, jestli ostatní střelci dali gól.“ Na rozdíl dvou gólů mu Žežulka odskočil především v posledním kole. Vesa – jak se mu v kabině přezdívá – mohl svého rivala předčit v zápase s Brozany. „Měl jsem dvě tutovky, které jsem zahodil. Stálo nás to body a mě další góly do tabulky,“ říká sklesle.

Ilustrační
Foto: Jan Kobzáň

Výraznější změnu, která by ovlivnila jeho výkony a střelecký apetit, u sebe nevnímá. Pomáhá mu hlavně to, že hraje na svém nejsilnějším postu. „Pořád hraju v útoku, kde se cítím nejlépe. A taky si asi trochu víc věřím. Přijde mi také, že mám víc sil do útoku, když se už nemusím tolik vracet.“ Svou střeleckou formu by chtěl přenést i do jarní části. U toho samozřejmě myslí i na své spoluhráče. „Určitě bychom se chtěli posunout v tabulce směrem výš, protože deváté místo je na tenhle tým málo. Já osobně bych chtěl přidat další góly, ale jinak konkrétní cíle nemám.“ A co by do druhé poloviny sezony zlepšil u svého týmu? Fyzičku. „Někdy mi přijde, že nedokážeme hrát dobře oba poločasy. Často máme skvělý první poločas a druhý hrajeme příšerně, nebo naopak.“