Venkovní trápení pokračuje. Kolín padl v Mladé Boleslavi

Ani napočtvrté v jarní části se nepodařilo kolínským fotbalistům přivézt bod ze hřiště soupeře. Ambice na bodový zisk a přerušení venkovní mizérie skončilo zcela opačně. Kolínští se v Mladé Boleslavi prokázat nedokázali, a přestože Přibyl vychytal penaltu, dvě střely přece jen v kolínské síti skončili. Z utkání dvacátého třetího kola České fotbalové ligy tak odešli poraženi výsledkem 2:0.

Mladoboleslavské mužstvo nastoupili ve velmi mladé sestavě. Běhavé mužstvo bylo od prvních minut aktivnějším celkem, ovšem první desetiminutovka příliš šancí nenabídla. Poprvé se domácí ocitli v zajímavé příležitosti ve třinácté minutě, Vlčkův pokus však Přibyl vyrazil nad břevno. I následující rohový kop byl nebezpečím, míč ale nakonec zamířil jen mimo hrací plochu. Střelecké pokusy obou mužstev často mířily mimo tři tyče bran či byly zblokovány zodpovědnými obranami. Až ve třicáté minutě musel Přibyl čelit přízemní střele domácích. Domácí byli stále aktivnějším týmem na hřišti a více drželi míč, jenže jejich snahy končily v předfinální fázi, kterou kolínská obrana i s Přibylem dokázali dobře přečíst. „Byli jsme horším týmem. Byli jsme pozdě v soubojích, nedařilo se nám udržet míč na útočné polovině a vytvářet si šance,“ říká exmladoboleslavský Michal Snížek.

Druhý poločas na obrazu hry nezměnil téměř nic. V padesáté šesté minutě po závaru z rohového kopu vypálil Routek, jeho střelu zblokovala mladoboleslavská defenziva. Osm minut na to hasil Neuberg skluzem útočnou situaci domácích, rozhodčí si všiml faulu v pokutovém území a nařídil penaltu. K té se postavil Vaníček. Z minisouboje vyšel lépe kolínský Přibyl, který vystihl směr a penaltu zlikvidoval. Na druhé straně se o dvě minuty později tlačil k zakončení Šnajdr, i jeho však brankář Kořán vychytal.  Domácí poprvé udeřili v sedmdesáté třetí minutě. Po postupném útoku z levé strany míč našel Skaláka, který pohlednou střelou z otočky vystřelil do vzdálenější šibenice – 1:0. „Zlomovým bodem byla tak sedmdesátá minuta, kdy se začala projevovat nakupená únava ze středečního zápasu a přestali jsme stíhat,“ povídá jednadvacetiletý záložník Snížek.

Do další šance se dostali znovu domácí o šest minut později, kdy zachytili kolínskou špatnou rozehrávku. Rychlý brejk a situaci pět na tři využít nedokázali. Definitivní tečku za zápasem udělali domácí v osmdesáté čtvrté minutě. Opět rychlý útok, míč se dostal do malého vápna až na brankovou čáru, odkud ho lehce doklepl do sítě Malý. Kolínští ani na jeden gól zareagovat nedokázali a i ze čtvrtého venkovního zápasu vyšli jako poraženi. „Boleslav vyhrála zaslouženě. Do zápasu jsem šel s chutí, rád jsem viděl známé tváře. Bohužel se ale nepodařilo zvítězit,“ uzavírá hodnocení zápasu Snížek. Spravit chuť si mohou už příští týden na svém hřišti, kde se jim daří podstatně lépe. V sobotu přivítají od 10:30 hodin B-tým Hradce Králové.

STATISTIKY

Branky: Skalák, Malý.
Rozhodčí: Tryzna – Ježek, Fišer.
ŽK: 0:0.
Diváci: 120. 

SK Sparta Kolín: Přibyl – Soběslav, Neuberg, Routek, Milec (83′ Sodoma O.), Hakl, Snížek (65′ Čapek), Breda (65′ Veselý), Vondráček (K), , Šnajdr, Sodoma J.

FK Mladá Boleslav B: Kořán – Coňk (46′ Král), Novák, Vlček, Skalák (81′ Hradec), Vaníček (81′ Malý), Rulc (K), Leitl, Dohalský, Alhassan, Tichý (84′ Vostřel).