Generálka před ČFL skončila smírně

Poslední zápas před jarní částí České fotbalové ligy. Kolínští v něm přivítali rovněž třetiligové Zbuzany. První poločas zvítězili 1:0, ve druhém poločase polevili a dovolili hostům srovnat. I přes šance na obou stranách další gól nepadl, týmy se rozešly smírně 1:1.

Jako první si slibnou šanci vypracovali Kolínští po devíti minutách hry. Routek dlouhým míčem našel Jiřího Sodomu, který ho poslal do vápna na bratra Ondřeje, skluzem však míč nestihl trefit. Na další výraznější ohrožení se čekalo osm minut. To už Jiří Sodoma prověřil zbuzanského brankáře, z minisouboje však vyšel lépe hostující hráč. Otevření skóre si tak vzal na starost druhý ze Sodomů, ve třicáté třetí minutě si v pokutovém území zpracoval míč a s lehkostí ho nasměroval do branky Zbuzan – 1:0.

Těžký travnatý terén však nepřispíval kombinační hře ani jednomu celku. Místy balón měnil směr nebo odskakoval od kopaček. „Terén byl sice obtížný, přesto jsme se snažili kombinovat,“ říká nováček v kolínské bráně Roman Přibyl. „Nějaký chyby tam byly, ale pořád jsme se snažili rozehrávat a nenakopávat,“ komentuje řadu nepřesností. Poslední pětiminutovka patřila spíše hostům, minutu před koncem navíc Etemike zkusil dloubáček, který však do brány nezamířil.

„Cítím se dobře, i když to bylo sjednané rychle. Dva týdny tréninků, druhý zápas. Plus je, že tady znám hodně kluků ze Slavie. V kabině se cítím super,“ hlásá čerstvá posila z Českého Brodu Roman Přibyl.

Druhá polovina byla ve znamení polevení z tempa z předchozí pětačtyřiceti minutovky. To svědčilo hostům. Po čtvrthodině hry se k zakončení dostal Kozel, který střelou z otočky vyrovnal na 1:1. V poslední půlhodině hry museli hned několikrát hasit situaci obránci nebo brankář Přibyl. Skóre už se nezměnilo a mužstva se rozešla za stavu 1:1. „My měli nějaký šance, oni taky. Myslím, že remízu tomu sluší,“ říká Přibyl.

„Je to ohromný rozdíl,“ říká čtyřiadvacetiletý brankář. „Je to vidět i v trénincích, servisu i kluci mají lepší úroveň, ale neříkám, že to je v Českém Brodě špatné,“ dodává.

Příští víkend čeká sparťany ostrý start jarní části České fotbalové ligy. V úvodním kole v Borkách přivítají dvanáctý Sokol Živanice, a to od 10:30 hodin. Buďte u toho s námi!

„Poženeme se za Viktorkou, budeme ji chtít potrápit,“ burcuje Přibyl. „Mají poměrně velký náskok, ale to jsou tři zápasy a je to pryč. Budeme chtít atakovat první místo.“