Prolomit venkovní smůlu. Kolínští jedou v neděli do Mladé Boleslavi

Přivézt body ze hřiště soupeře. Takový úkol mají před sebou kolínští fotbalisté, kteří v rámci dvacátého třetího kola České fotbalové ligy zamíří netradičně v neděli do Mladé Boleslavi. S místní rezervou ligového mužstva se utkají od 10:15 hodin. Utkání bude pravděpodobně vysílat tvcom.cz.

V domácích zápasech bodují, na hřišti soupeřů trochu pokulhávají. Kolínští fotbalisté v jarní části drží domácí neporazitelnost, za to venku ještě nevyhráli. O to se pokusí v nadcházejícím kole na hřišti Mladé Boleslavi. Ve speciální tabulce venkovních zápasů jsou Kolíňáci až na dvanáctém místě. Podstatně příznivější je domácí statistika, ve které si drží druhé místo za Viktorií Žižkov, neboť doma ještě poznali přemožitele. Naposledy v dohrávaném šestnáctém kole ve středu porazili Živanice 2:1. Díky tomuto vítězství se posunuli na třetí místo před Brozany a Chlumec nad Cidlinou. Aktuálně má Kolín na svém kontě třicet šest bodů, o bod více před čtvrtým Chlumcem a o bod méně na druhé Velvary. Střelecky se znovu chytil Jiří Sodoma, nejlepší střelec mužstva, který se v dohrávce dotáhl na soutěžní střelecké lídry Voltra a Černého. Všichni mají po patnácti brankách.

Mladoboleslavští se stejně jako v minulém ročníku drží ve středu tabulky, přestože v posledních pěti zápasech jen dvakrát zvítězili (Teplice B, Chlumec n. Cidlinou) a třikrát v řadě prohráli (Most-Souš, Brozany, Velvary). S bilancí 8-6-8 dosud nasbírali celkem třicet bodů, ovšem oproti Kolínu mají odehráno o jeden zápas více (Kolín čeká domácí dohrávka s Přepeřemi). Nejlepším šutérem mladoboleslavského celku je s devíti góly Matyáš Vojta.

Kolín s mladoboleslavským B-týmem sehrál pět soutěžních zápasů. Všechny byly velmi vyrovnané a ty, které neskončily smírně, rozhodl vždy jediný gól. Tříbodové vítězství si Kolínští připsali dvakrát, jejich soupeř jednou a dvakrát si týmy body rozdělily. V posledním  střetnutí právě zvítězili Kolíňáci 1:0, zápas rozhodl ve třicáté sedmé minutě gólem z penalty kanonýr Jiří Sodoma. O vítězi v pořadí šestého klání se rozhodne už tuto neděli, zápas začne v 10:15.