Zápasový kolotoč se rozjíždí. Kolín vyzve pražský Újezd

Volno je minulostí a Borky znovu ožijí fotbalem. Po necelém týdnu od zahájení letní přípravy na novou sezonu odehrají kolínští fotbalisté své první přátelské utkání. V sobotu 15. července vyzvou na svém hřišti divizní SK Újezd Praha 4.

První soupeř letní přípravy však neměl daleko k postupu do České fotbalové ligy. V minulé sezoně se v divizní skupině A umístil na druhém místě se ztrátou pouhých tří bodů na postupující Českou Lípu. Ta mimochodem bude působit v naší třetiligové skupině B. Pražané celkem nasbírali 66 bodů a nastříleli 65 branek, čímž se pyšnili třetím nejlepším útokem soutěže. Obrana si vysloužila čtvrté místo s 31 inkasovanými góly. Konečnému pořadí výrazně napomohl i vzájemný zápas České Lípy s Újezdem, v něm byli úspěšnější Seveřané. 

Kolínští minulou sezonu zakončili nad veškerá předsezonní očekávání. Čtvrté místo, navíc s nejlepším střelcem soutěže Jiřím Sodomou. Bude se tedy jednat o utkání týmů z předních příček svých soutěží. Nastoupit by měli i některé nové tváře, naopak chybět budou Routek a Valenta, oba přestoupili do jiných klubů. Pravděpodobně nebude k dispozici ani Jiří Sodoma, který v současné době stále jedná o novém angažmá. Mužstvo také doplňují hráči z dorostenecké kategorie. Kompletní pohyby v kádru vám přineseme v brzké době.

Naposledy se mužstva střetla v zimní přípravě. Tehdy rovněž přátelský zápas skončil remízou 2:2. Přijďte se v sobotu podívat do Borků, utkání začne v 10 hodin.

Kompletní rozpis přátelských zápasů pro léto 2023.