Kolíňáci přehráli Vysoké Mýto

V pořadí druhé mistrovské utkání nové sezony. Kolíňáci v něm hostili ambiciózní celek SK Vysoké Mýto, který se již dlouhou dobu pohybuje v horních patrech divizní tabulky. Pohled na přehled předchozích vzájemných zápasů hovořil jasně pro Vysokomýtské, tentokrát to však kolínští fotbalisté zvládli skvěle! Svého soupeře porazili 2:1.

Od úvodního hvizdu píšťalky hlavního sudí se tempa hry ujali domácí. Opanovali útočnou polovinu hřiště a vysokomýtské hráče pouštěli jen do ojedinělých výpadů. Už ve 3. minutě musel hostující brankář protáhnout své rukavice. O pár minut později střílel Sodoma, jenže pouze doprostřed branky. Vzápětí střílel Pavel Čapek, ten však branku přestřelil. Hosté se do větší příležitosti dostali až ve 25. minutě – v dobré pozici se ocitl Hrubý, na připraveného Kubáta ale nevyzrál. A tak udeřili domácí. Ve 30. minutě skvěle trefil hlavou letící míč Jiří Sodoma a překonal vysokomýtského Zavřela – 1:0. Těsně před koncem první půle to hlavou zkoušel i Soběslav, ale neproměnil.

Druhý poločas byl, co se aktivity týče, poněkud slabší. I přesto byl Kolín tím lepším ze zápasové dvojice. V 57. minutě se k zakončení dostal Bareš, naneštěstí mu míč nesedl ideálně. Mrzet ho to nemuselo, o tři minuty později dobře podržel míč Pavel Čapek, který následně přihrál právě Danielu Barešovi. Kolínský útočník si s takovými situacemi dokáže poradit a jinak tomu nebylo ani tentokrát – 2:0. Ještě veseleji mohlo být v 69. minutě. Milec pěknou střelou trefil brankáře, k dorážce ovšem dobíhal Bareš. Krásné brance, o kterou se pokoušel patičkou, zabránil pohotový obránce na brankové čáře. Nepsané pravidlo „nedáš, dostaneš“ Kolíňáci okusili na vlastní kůži. Z následného rohového kopu se hlavou prosadil Marián Hock – 2:1. V 85. minutě běžel sám na branku Sodoma. Obránce ho sice dokázal doběhnout, ale střele nezabránil. S tou si poradil až brankář Zavřel. Na druhé straně se však mohlo radovat v nastavení. Výborný Kubát na dvakrát uhasil nebezpečí.

Kolín má po dvou odehraných kolech pěkných 5 bodů. V kole dalším zajíždí v sobotu 5. 9. do Hlinska.

Branky: Sodoma, Bareš – Hock
Rozhodčí: Duda – Mudra, Pastyřík
ŽK: Vondráček, Koděra – Stránský, Pekárek, Hrubý, Dvořák
Diváci: 230

SK Sparta Kolín: Kubát – Škoda, Šlehofer, Soběslav, Čapek A. – Milec, Čapek P. (72‘ Šindelář), Vondráček (K), Vácha (82‘ Koděra) – Sodoma (92‘ Suchý), Bareš

SK Vysoké Mýto: Zavřel – Stránský, Hock, Trnka, Pekárek, Valášek, Hrubý, Fišer (67‘ Benda), Rezek (67‘ Kopřiva), Dvořák (K), Habrman