V sobotu na sever!

První zářijová sobota nabídne souboj Kolína s rezervou ligového Jablonce nad Nisou! V jabloneckém areálu Břízky zápas začne v 10:15 hodin. Sledovat můžete živě na portálu tvcom.cz.

Start sezony jabloneckému B-týmu zřejmě nevyšel tak, jak si to představoval. Po třech odehraných zápasech má na svém kontě pouhý jeden bod a se skóre 1:6 je na čtrnáctém místě tabulky. Nechává za sebou pouze Benešov a Baník Most-Souš, oba nemají ani bod. Naopak se může dotáhnout na rezervu Hradce Králové, která má sice dva body, ale o odehraný zápas víc, totéž Živanice. Co se týče Jablonce, ten v úvodním kole padl exdruholigovému Ústí nad Labem 3:0, o týden později padl i s béčkem Pardubic 2:0. Jediný bod vytěžil za remízu 1:1 ve třetím kole z klání s Živanicemi.

Kolín je naopak prozatímním překvapením soutěže. Po čtyřech zápasech má devět bodů – vítězství s Živanicemi, Mostem a Brozany. Body zatím ztratil pouze na hřišti loňského vítěze skupiny, na Zápy nestačil jen těsně 3:2. Pokračuje ve skvělých výkonech z minulé sezony a i střelci se výrazně ozývají. Mezi přední kanonýry soutěže patří Jiří Sodoma (4 góly), dále pak Jiří Vondráček a Dominik Veselý (oba 2 góly). Aktuálně Kolínu patří třetí místo se skóre 14:7.

Vzájemné zápasy se datují až do třetiligové sezony 2006/07. Tenkrát byl úspěšnější Kolín – nejprve doma zvítězil drtivě 4:0, v odvetě se po remíze 0:0 mužstva rozešla po bodu. Z dalších čtyřech soutěžních zápasů (dva třetiligové, dva divizní) více vytěžil opět Kolín. Celkem plně bodoval třikrát, Jablonečtí jen jednou. Dosud poslední zápas sehrály týmy v letošní přípravě. To si z Kolína Jablonečtí odvezli vítězství 3:2.