MOL CUP: Ve 2. kole hostíme Chlumec nad Cidlinou

Vítězstvím v prvním kole MOL Cupu si kolínští fotbalisté zajistili postup do kola druhého. V něm se střetnou s mužstvem ze své třetiligové skupiny, konkrétně ve středu 30. srpna změří síly s nedalekým Chlumcem nad Cidlinou. Přijďte podpořit Kolíňáky a pomoct jim k postupu do další fáze, začínáme v 17 hodin.

V prvním kole Kolínští narazili na Cidlinu Nový Bydžov. S divizním týmem to však neměli vůbec jednoduché. Přestože měli touhu zvítězit a zajistit si místo ve druhém kole, dlouho se jim nedařilo vstřelit kýženou branku. To se jim povedlo až v závěru, avšak za pomoci domácího brankáře, který si srazil centrovaný míč do vlastní sítě. Kolín tak zvítězil v dohrávaném zápase na hřišti svého soupeře jen těsně 1:0. K postupu to však stačilo. Nyní ho čeká třetiligový soupeř FK Chlumec nad Cidlinou. Kolín se může po čtvrté v historii probojovat do třetího kola, navíc může vyfasovat ligového soupeře.

Náš středeční soupeř si v prvním kole vedl poměrně dobře. Na hřišti divizního Brandýsa se sice v prvním poločase nedokázal prosadit, ale ve druhé půli si dvěma brankami v rozmezí šestnácti minut zasloužil vítězství. Nejprve se trefil Jakub Slavík, jehož následoval v 67. minutě Tomáš Bastin. Mimochodem nejlepší střelec Chlumeckých v MOL Cupu. Trefil se v jednom ročníku sedmkrát. Celkově Chlumečtí v MOL Cupu odehráli jen 12 zápasů. Z toho osmkrát zvítězili a čtyřikrát prohráli. V sezoně 2019/20 se navíc dostali až do osmifinále. V něm výrazně potrápili Viktorii Plzeň, ovšem o jednu branku padli. Loni se zase střetli s ligovým Hradcem Králové, jemu podlehli 4:0.

Kolín nečeká žádná lehká práce. V soutěžních zápasech totiž na svého soupeře z Chlumce nad Cidlinou dosud nevyzrál. Dvakrát mu podlehl a jednou, v posledním vzájemném mači, remizoval. Prolomí Kolínští vítězství s mužstvem z východních Čech a postoupí do třetí fáze turnaje? Budou potřebovat i VÁS! Dorazte ve středu 30. srpna do Borků, zápas začne v 17 hodin.