Konec domácí neporazitelnosti. Kolínští padli poslednímu Benešovu

Favorizovaný Kolín nesplnil svou předzápasovou roli. V utkání dvacátého šestého kola České fotbalové ligy přivítal v Borkách poslední Benešov. Papírové předpoklady však přišly vniveč. Sparťané se nedokázali ani jednou prosadit, naopak hosté vstřelili tři góly a ukončili Kolínu domácí nepřemožitelnost.

Od úvodní rozehrávky byli hosté aktivnějším celkem. Ihned se hnali dopředu dlouhými balony, domácí defenziva však byla neoblomná. „I když je Benešov poslední, měli jsme na paměti, jak jsme hráli naposledy u nich,“ říká kapitán Jiří Vondráček. Hostující honba za vstřelením úvodní branky neutichala. Domácí snahu poprvé prokázal Jiří Sodoma v šestnácté minutě. Jeho pokus na vzdálenější tyč ale zamířil mimo tři tyče benešovské branky. Pasáž se zdálo, že se Kolín dostává do zápasu. Tři minuty na to ale hosté vydali další varování – Mareš z hranice vápna vyzkoušel lehkou střelou štěstí, jeho pokus pouze orazítkoval tyč.

Ve dvacáté šesté minutě se zase blýskl Přibyl. Kubišovu střelu vytáhl pohotovým zákrokem a udržel nerozhodné skóre. Domácí ohrozili Schummerovu svatyni ve třicáté sedmé minutě, znovu bez efektu. A do útoku se okamžitě hnali hosté. Nejprve Kolínští útok zastavili, v následné skrumáži Tomek míč přece jen do brány prodral a otevřel skóre – 0:1. Dvě minuty na to hosté udeřili znovu. Štancl prvního hráče zastavil, míče se ujal Mareš a pozemní střelou propálil Přibyla – 0:2. „Největší problém dneska byl určitě v pohybu, všude jsme byli pozdě, nic se nám nedařilo,“ říká Vondráček.

Sparťané svou aktivitu zvýšili ve druhém poločase. „Chtěli jsme začít úplně jinak,“ povídá kapitán Kolína. Po pěti minutách byl blízko snížení Jiří Sodoma, ve skluzu balon poslal vysoko nad bránu. O sedm minut později byl znovu ve slibné příležitosti. Ve vápně obehrával brankáře i obránce, kterého dokázal položit na trávník. Střela ale zamířila pouze do boční sítě. „Určitě by to mělo vliv na ráz zápasu, ale bylo by to nezasloužený,“ tvrdí Vondráček. V dalších šancích vázla hlavně finální přihrávka. A tak se hra přesunula na druhou stranu. V sedmdesáté minutě se opět hnali do brejku Benešované. Kulhavý udělal rychlou kličku a vystřelil na vzdálenější tyč, s odrazem od tyčky míč zaplul do sítě – 0:3. Čtyři minuty před koncem se v dobré pozici ocitl Ondřej Sodoma, pas od Valenty ale nedokázal zpracovat a brankář míč sebral. „Musím říct, že Benešov dneska vyhrál zcela zaslouženě. To nebyl rozdíl třídy, ale dvou,“ komentuje Vondráček.

Kolínští fotbalisté tak po celkem dvaceti pěti domácích zápasech poznali v Borkách porážku. Spravit chuť si mohou už ve středu. V dohrávce dvacátého druhého kola ČFL hostí na svém stadionu aktuálně dvanácté Přepeře. Přijďte Kolíňáky podpořit! „Doufám, že to na nás nepadne. Máme zkušený kádr, měli bychom se umět s tímto výbuchem vyrovnat a prezentovat se dál tak, jak jsme se doma prezentovali celou sezonu,“ uzavírá Vondráček.

STASTISTIKY

Branky: Tomek, Mareš, Kulhavý.
Rozhodčí: Řeháček – Bohata, Havel.
ŽK: Šnajdr, Čapek – Vosáhlo, Tomek, Vrňák.
Diváci: 160.

Fotogalerie: jackfoto.cz | Foto: Jan Kobzáň.

SK Sparta Kolín: Přibyl – Soukup, Štancl, Neuberg, Soběslav (58‘ Routek), Hakl, Šnajdr (77‘ Snížek), Čapek, Veselý (58‘ Valenta), Vondráček (K) (77‘ Pelyak), Sodoma J. (77‘ Sodoma O.).

SK Benešov: Schummer – Vosáhlo, Filip, Kulhavý (87‘ Dušek), Sládek, Mareš, Tomek (82‘ Kacafírek), Vrňák (K) (87‘ Vorel), Kubiš, Al Hammami (90+1‘ Stejskal), Krunert.